2018–2021 | Embracing the Sustainable Development Goals through Creative Arts

A projekt főszervezője: Esplora Interactive Science Centre, Málta

Partnerek:

Röviden a projektről:

A projekt az Európai Unió 17 fenntarthatósági fejlődési célja közül háromhoz kapcsolódik:

1.  minőségi oktatás
  2. nemek közti egyenlőség
  3. víz alatti élet

A projekt célja, hogy művészet-pedagógiai eszközökkel ezekre a célokra fölhívja a figyelmet. Három művészeti ág, így három partneri együttműködés valósul meg a projekt során:

1. tánc/koreográfia: OFF Alapítvány – Kreattivita
  2. történetmesélés: Seven Stories – Lignin Stories
  3. komputeres játék: Picapipe – University of Málta/IT tanszék

A kifejlesztett pedagógiai eszközöket két tudományos központ (Science Center) teszteli:

1. Esplora Interactive Science Centre,
  2. Copernicus Science Centre.

Az OFF Alapítvány / Hodworks szerepe:

Közreműködés a „Dance Open Education Research Pack” (DOERP) kidolgozásában. Ez a módszertani csomag olyan oktatók számára készült, akik tizenéves célcsoporttal mozgásos, koreografikus feladatokkal szeretnének dolgozni. Az OFF Alapítvány részéről Vadas Zsófia Tamara és Borsos Luca vettek részt a DOERP kidolgozásában, szoros együttműködésben a máltai partner által bevont táncművésszel, Rachel Callejával. A módszertani csomag a részletes gyakorlatleírások mellett pedagógiai instrukciókat, videó- és zenei anyagokat, szakmai olvasmányokat is tartalmaz.

Az óratervek hasznosak lehetnek a tanárok számára az önazonosság, az együttműködés, a másság és az elfogadás, valamint a nemek közti egyenlőség témáinak beemelésében a dráma és mozgás órákon. Az elkészült segédanyag ingyen elérhető és felhasználható. A foglalkozások 6-12 éves korosztályra lettek fejlesztve.

OFF Alapítvány részvételével, szervezésében megvalósult szakmai programok:

• 2019. április 24–27. Game-based learning practices workshop, Picapipe, Austria;
  • 2019. június 30–július 3. Storytelling workshop, Seven Stories, Newcastle;
  • 2019. augusztus 5–9. Training event on quality education and life below water, Copernicus Science Centre, Varsó;
  • 2019. augusztus 26–28. Creation of Traning on Dance Education for Creativity, OFF Alapítvány, Budapest;
  • 2020. július 6–10. through gender-through dance / Pilot workshop, OFF Alapítvány, Budapest;
  • 2020. július 30–31. Dance workshop, Kreattivita, Málta;
  • 2021. augusztus 23–27. Online job shadowing experience on science education and visitor services, Málta.